Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Motor ile Denizin üzerinde Sörf Yapmak..

Ana Sayfa » Video » Motor ile Denizin üzerinde Sörf Yapmak..
Motor ile Denizin üzerinde Sörf Yapmak..

Motor Bu adamlar inanılmaz bir şekilde motorla denizin üzerinde sörf yapıyorlar

Denizde giden motosiklet!

Motor Dünya’da bir ilki gerçekleştiren Robbie Maddison, motorsikletini denizin üstünde kullandı. Bunu yapabilmek için yaklaşık 2 sene uğraşan Maddison’un 4K görüntülerle çekilmiş harika görüntüleri gerçekten görülmeye değer. Pasifik Okyanusu’nda dev dalgalarla sörf yapar gibi motorsiklet kullanan Robbie Maddison’un işte o görüntüleri.

Robbie Maddison, 34 yaşında gösteri yapan Avustralyalı bir motosikletçi Maddison, Tahiti’de devasa dalgalara motosikletiyle karşı koyduğu videoyu internete koyarak izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Motosikletiyle sürekli su üzerinde egzersizler yapan Maddison, bu zorlu sporu mükemmelleştirmek için tam 2 yıl uğraşmış. Robbie Maddison, motosikletinin okyanusta kullanabilmesi için özel olarak modifiye edildiğini belirtti.

Denizin üzerinde çeşitli aletlerle spor yapanlara ya da su sporu merkezlerine hemen her sahilde rastlıyoruz. Hele de adrenalini sevenler için su üzerinde yapılan alternatif seçenekler çok. En popüler ve moda su sporlarına birlikte göz atalım.

Windsurf:

Adı üzerinde rüzgar sörfü. Sörf tahtası binip, rüzgarı arkanıza alıp bir de dengede durmayı öğrendiniz mi gerisi kolay. Dalgalara girip çıkmak hatta dalgaların üzerinde durmak harika. Türkiye’de en iyi rüzgar sörfü yapılan yerlerin başında Alaçatı ve Gökçeada geliyor. Buralarda rüzgar sörfü yapmak isteyenler için okul da bulunuyor.

Motor Kitesurf:

Rüzgar sörfünün biraz farklı versiyonu. Sürf tahtası ve uçurtma gerekiyor. Ayaklarınızda sörf tahtası varken ellerinizde uçurmayı tutuyorsunuz ve uçmaya başlıyorsunuz. Rüzgar kesilince suya düşüyorsunuz ancak sörfe hakim olup suda da iyi kaymanız gerekiyor. Adrenalini yüksek bir spor. Alaçatı ve Gökçeada yine bu sporu en iyi yapabileceğiniz yerler.

Yelken:

Sörf gibi yine denge ve rüzgar gücüyle yapılabilen bir spor dalı. Sörfün aksine çok geç yaşta da yapabileceğiniz bir spor. Başlangıçta özellikle küçük çocuklar optimist ile başlıyor. Daha sonra tek kişilik ve hızlı laser sınıfına geçilebilir. İki kişilik 470 sınıfı ve Daragon sınıfları da diğer sınıfları. Yelken eğitimi Türkiye’nin pek çok şehrindeki yelken kulüpleri tarafından veriliyor.

Rafting:

Denizde değil de hızlı akan suda yapılan bir spordur rafting. Botlara binip şelaleye doğru yol alınır ve buradan botla birlikte şelaleden atlanır. Antalya, Fethiye gibi yörelerde rafting turları düzenleniyor. Çok azgın bir suda yapılmadığı sürece tehlikeli bir spor değil.

Motor ile Denizin üzerinde Sörf Yapmak.. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Derek22 Şubat 2019

Dünyada çılgın insan bitermi

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnternet Hızı Ne Kadar Olmalıdır? Samsung Galaxy Fold’un Türkiye satış tarihi belli oldu Altın Nasıl Bulunur ve Doğada Nasıl Oluşur? Öldür Beni Sevgilim En ilginç Anlam Veremediğimiz Fotoğraflar Bedenimiz Bizi Anlatır: Cilt Tipine Göre Auranın Rengini Söylüyoruz!

FACEBOOK'TA BİZ

Türkiye'nin İlk Sosyal İçerik Platformu

biArmut - Tüm Hakları Saklıdır