Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WhatsApp’ı parmak iziyle açanlar ekran görüntüsü alamayacak!

Ana Sayfa » Teknoloji » WhatsApp’ı parmak iziyle açanlar ekran görüntüsü alamayacak!
WhatsApp’ı parmak iziyle açanlar ekran görüntüsü alamayacak!

WhatsApp’ın Android sürümünde test edilen özellik, uygulamayı parmak iziyle açanların ekran görüntüsü almasını engelliyor. Ayrıntılar haberimizde:

WhatsApp, ek özelliklerle kullanıcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Son haftalarda en fazla konuşulan detaylardan biri ‘otomatik dahil olunan WhatsApp gruplarını engelleme’. Ancak şu anda Android’de test edilen bir özellik biraz can sıkacak gibi görünüyor.

WhatsApp her fırsatta güvenliği ön plana çıkarıyor. Görüşmelerin tamamen iki kullanıcı arasında kaldığı ve uçtan uca şifrelemeylekorunduğundan sürekli bahsediliyor. Hatta bu ‘verileri’ koruma hadisesi daha uygulamayı açmadan başlıyor. WhatsApp, kullanıcılar tarafından parmak izi okuyucu ya da göz okuyucularla şifreleniyor.

Parmak izini kullananlar ekran görüntüsü alamayacak

WhatsApp 2.19.106 numaralı beta sürümünde ise parmak iziyle şifrelenen WhatsApp uygulamasında ekran görüntüsünün alınması engelleniyor. Yani parmak izi okuyucuyla WhatsApp’ı güvenli hale getiren kişiler uygulamadayken ekran görüntüsü alamıyor.

Kullanıcılar her ne kadar mantık yürütmeye çalışsa da bu aradaki bağlantıyı bir türlü kuramıyor. Yeni güncelleme sonrasında birçok kişinin isyan bayrağını çekeceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

WhatsApp’ı parmak iziyle açanlar ekran görüntüsü alamayacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En ilginç Anlam Veremediğimiz Fotoğraflar Bambu ile Hayal gücünüzü Zorlayacak Tasarımlar İşsiz sayısı 4 milyon 600 bine yükseldi Diagne Bekleneni Veremedi… 7 Soruda Senin En Büyük Zaafını Söylüyoruz! Salaklar Derneği’ne en güzel üye seçildi

FACEBOOK'TA BİZ

Türkiye'nin İlk Sosyal İçerik Platformu

biArmut - Tüm Hakları Saklıdır